Vinç Kiralamak için 5 Önemli Tavsiye

By Kiralık Vinç In Vinç, Vinç Kiralama No comments
Vinç Kiralamak için 5 Önemli Tavsiye

Vinç Kiralamak için 5 Önemli Tavsiye

Daha önce Vinç kiralama yapmış olan firmalar muhtemel bir çok detaya dikkat edecek tecrübededir ancak yinede bazı detaylar gözden kaçmaktadır. Vinç Kiralama Merkezi olarak sizlere bu konuda 5 önemli Vinç Kiralama tavsiyesini tekrar hatırlatmak istedik. İşin daha zorunsuz ilerlemesi, projenin yarıda kalmaması, teknik ve hizmet alanında sorunları minimuma indirmek için bir çok altındır önemlidir. Bunların bilincinde olmanız sizlere hatalardan uzak tutacaktır.

5 Vinç Kiralama Tavsiyesi

  1. Kiraladığınız vincin bakımları yapıldı mı? Eğer hizmet aldığınız kiralık vinç firması profesyonel bir hizmet veriyorsa mutlaka Vinç Bakımlarına özen gösterecektir ancak sektörde tecrübesi ve kalitesiz hizmet sunanlar da bu konuda müşteri mağduriyeti yaratmaktadır. Bakımı yapılmayan vinçler işlerin tam ortasında arızlanmakta veya çeşitli problemler yaşatmaktadır. Kesinlikle Vinç kiralayacağınız zaman bunlara dikkat etmelisiniz.
  2. Vinç Tonajı İşinize Uygun Mudur? Maliyeti düşük olması nedeni ile tonaj ağırlığı daha düşük kiralama yapılıp daha büyük tonajlı işlere sevk edilmektedir. Buda düşük performans ortaya çıkarmaktadır. Kesinlikle en uygun vinç modelini işine göre seçmelisiniz. Bu konuda teknik bilginiz eksik veya yoksa firma eksperinden destek almalısınız.
  3. Vinç Operatörü işinize uygun mudur? Vinç operatörleri makina kullanımında yeterli tecrübeye sahip olabilir ancak projeniz özelliğine uygun olmayabilir. İşinize yakın her hangi bir dalında daha önce yer almış mıdır? Bu konuda kesinlikle bilgi sahibi olunuz.
  4. Vinç Makinası Yetki Belgesi Var Mıdır? Kiralamayı düşündüğünüz Vinç makinasının gerekli çalışma belgesi var mıdır? Bu detayda gözden kaçan bir uygulamadır. Eğer işiniz sırasında bir denetleme durumunda işiniz yarım kalabilir ve projeniz sekteye uğrayabilir.
  5. Kiralamayı yazılı teklif olarak Alın : Eğer vinç kiralama yapacaksanız öncelikle bir kaç firma ile görüşün ve mutlaka tekliflerinizi mail yolu ilede olsa kesinlikle yazılı olarak alınız. Vinç teliflerinde bir çok detay yazıya dökülecek ve firmalar arasında kıyaslama yaparken oldukça işinize yarayacaktır.