Paletli Vinç

By Kiralık Vinç In Vinç, Vinç Kiralama No comments

Sahada kullanımı bulunan bir vinç türüde Paletli Vinç araçlarıdır. Bu vinçler genellikle yükleme işleri ve boşaltma işletinde tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. İnşaat bölgelerinde sıkça görmeye alışık olduğumuz Paletli Vinç Kullanımı ile İnşaat malzemelerinin belirli bir yüksekliğe taşınmasında, büyük hacimli ünitelerin ve çeşitli sistemlerin montajında kullanılmaktadır. Ortalama yük taşıma kapasitesi 160 ton civarında olan bu vinçler oldukça seri çalışabilen makinalardır.

Paletli Vinç

Paletli Vinç

Sabit vinç gruplarından bu vinci ayıran en büyük özellik paleti sayesinde manevra kapasitesinin artması ve yüksek oluşudur. Bazı projelerde vinçler aynı gn içerisinde birden fazla yerde çalışması gerekmektedir. Paletli vinç yer değiştirme esnasında da oldukça avantajlı makinalardır. Zemin olarak da diğer tüm Vinç Çeşitlerine göre hareket kabiliyeti son derece fazladır. Zor zeminlerde ve koşullarla kolayca hareket edebilmektedir.

paletli vinçler

paletli vinçler

Paletli Vinç Parça ve Özellikleri

Kiralık Vinç Hizmetlerinde İstanbul başta olmak üzere sizlere geniş bir yelpazede hizmet sağlayan Vinç Kiralama Merkezi Paletli Vinç modellerinde de sizlere en iyisini sunmaktadır. Paletli Vinç hakkında çok daha fazla bilgi almak isterseniz Vinç Kiralama danışmanlarımızla hemen görüşebilirsiniz.

  • Paletli Vinç A şasisi : Bum kaldırma halatı bu şasiye bağlıdır. A Şeklini alması nedeni ile bu isim kullanılmıştır.
  • Paletli Vinç Ön tambur ünitesi: Ön tambur iki hızlı ve iki yönlü bir motora sahiptir.
  • Arka tambur ünitesi: Arka Tambur Ön tambur ünitesi ile aynı şekilde çalışmaktadır. Yardımcı kaldırma halatı için kullanımı vardır.
  • Paletli Vinç Bum kaldırma ünitesi: Makina İki adet bum kaldırma tamburuna sahip özelliği bulunmaktadır.
  • Üçüncü tambur ünitesi: Paletli Vince ekskavatör kullanımı için konmuştur.
  • Döndürme ünitesi: Kaldırma sisteminden ayrı olarak Paletli Vinçte döner platformun hareket etmesini sağlamaktadır.